Puchar Europy seniorów Warszawa 2013

Puchar Europy seniorów Warszawa 2013
Opublikowano: 2013-03-06

W Warszawie odbył się Puchar Europy seniorów w judo. W gronie znakomitości ze Starego kontynentu znaleźli się dwaj judocy olsztyńskiej Gwardii: Kamil Kozłowski (90 kg) i Maciej Sarnacki (+100 kg). Niestety nie był to start udany. Obaj zakończyli rywalizację już na pierwszej rundzie walk. To nam uświadamia, że przed naszymi młodymi w sumie zawodnikami dużo pracy i zdobywania nowych doświadczeń.

Zarówno Kamil jak i Maciek cały czas są w gronie zainteresowań selekcjonera kadry narodowej. Biorąc pod uwagę ich talent są brani pod uwagę jako potencjalni kandydaci do udziału w Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro. Przez najbliższe sezony trzeba udowodnić swoją klasę. W kilku turniejach międzynarodowych obaj ujawnili ogromne możliwości, w Warszawie się nie udało, brakuje jeszcze stabilizacji, walk z czołówką europejska i światową. Bądźmy cierpliwi.

Obaj olsztynianie mieli w stolicy duże wsparcie młodych kibiców. Na turniej wybrała się duża grupa adeptów judo z Olsztyna i Elbląga, by przyjrzeć się pojedynkom najlepszych , a jednocześnie dopingować swoich ziomków.

Wyniki

Waga do 90 kg

KOZLOWSKI Kamil (Polska Gwardia Olsztyn) - SASSON Alon (Izrael) – porażka

Waga + 100 kg

SARNACKI Maciej (Polska Gwardia Olsztyn) – SAIDOV Renat (Rosja) - porażka

 

wróć

Media społecznościowe

Wsparcie