Kraków Drużynowe Mistrzostwa Polski 2012

Kraków Drużynowe Mistrzostwa Polski 2012
Opublikowano: 2012-11-12

W Krakowie odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Polski seniorów i seniorek w judo. W turnieju udział wzięli reprezentanci olsztyńskiej Gwardii, którzy mieli duże, medalowe szanse, ale niestety je zaprzepaścili, przegrywając w grupie oba spotkania z : Wisłą Kraków i AZS Gliwice po 2:3. Jedna wygrana dawała awans do półfinału i miejsce na podium. Tytuł wywalczyli faworyci – Czarni Bytom.

 Mając dwóch klasowych zawodników (Maciej Sarnacki i Kamil Kozłowski) i dodatkowo Arkadiusza Gołowejno, gwardziści sięgnęli po posiłki, na co zezwala na to regulamin (mozna wypożyczyć dwóch judoków). Wybór padł na Pawła Żydaka z Floty Gdynia i był to strzał w dziesiątkę, bowiem wygrał on oba pojedynki i Pawła Urbana z Żaka Ełk. Niestety ełczanin w środku tygodnia na treningu doznał groźnej kontuzji i jego występ byl wykluczony. Tym samum gwardziści walczyli w czwórkę, oddając przed każdym meczem jeden punkt walkowerem w kat. 81 kg..

Przy dobrej postawie wspomnianego Pawła Żydaka i pewnych zwycięstwach Macieja Sarnackiego (w kraju nie ma właściwie rywali), języczkiem u wagi była postawa Kamila Kozłowskiego (90 kg). Niestety olsztynianin nie popisał się i przegrał oba pojedynki. O ile porażkę z mistrzem Polski Krzysztofem Węglarzem można było brać pod uwagę, o tyle przegrana z zawodnikiem z Gliwic to niemiłe zaskoczenie i to kosztowało nas medal. Na Arkadiusza Giłowejno trudno było licząc w stu procentach. Wprawdzie zdobywał medale Młodzieżowych Mistrzostw Polski, ale startuje rzadko i na pewno nie ma kontaktu z czołówką.

Olsztynianie zakończyli więc występ na eliminacjach, a powinno być zupełnie inaczej

Wyniki:

Gwardia Olsztyn – Wisła Kraków 2:3 (punkty: Paweł Żydak-73 kg i Maciej Sarnacki +100kg)

Gwardia Olsztyn – AZS Gliwice 2:3 (punkty: Paweł Żydak-73 kg i Maciej Sarnacki +100 kg)

Skład Gwardii Olsztyn:

66 kg: Arkadiusz Giłowejno

73 kg Pweł Żydak

81 kg: wakat

90 kg: Kamil Kozłowski

+100 kg Maciej Sarnacki

Medaliści Mistrzostw Polski:

Mężczyźni:

1 Czarni Bytom

2 AZS Katowice

3 Wisła Kraków i AZS Gliwice

wróć

Media społecznościowe

Wsparcie