Mistrzostwa Polski Seniorów 2014

Opublikowano: 2014-10-05

W Katowicach w dniach 3-5.10.12014 na  Mistrzostwa Polski seniorów w judo. W  pierwszym dniu turnieju walczyli najwięksi faworyci z Warmii i Mazur – obaj z Gwardii Olsztyn: Kamil Kozłowski (kategoria 90 kg) i Maciej Sarnacki (kategoria +100 kg). Przed południem zaprezentowali znakomitą dyspozycję i obaj awansowali do ścisłego finału. Tu walczyli ze zmiennym szczęściem. Maciek sięgnął po złoto, a Kamil  srebro.

Kamil w pierwszej walce pokonał  Piotra Majewskiego z Tomity (7:0), a następne dwie walki rozstrzygnął przed czasem. Szczególnie ocenić należy zwycięstwo w półfinałowej  walce z  utytułowanym Krzysztofem Węglarzem. W walce finałowej Piotr Kuczer z Polonii Rybnik okazał się bardzo wymagającym przeciwnikiem.. Gdy do końca walki pozostało  50 sekund szybka kontra rywala spowodowała że pojedynek wygrał przed czasem polonista.

Maciej Sarnacki odniósł  trzy szybkie zwycięstwa. Walki trwały niespełna pół minuty. Przeciwnicy wychodzili na mate bez wiary i scenariusz był łatwy do przewidzenia. O tytuł mistrzowski Maciek walczył  z Damianem Nasiadko. Zawodnik Wybrzeża Gdańsk wytrzymał dwie i pół minuty, ale był pasywny i nie  próbował atakować. Maciek skończył walkę  zdobywając kolejny złoty medal Mistrzostw Polski.

Nadzieje, nawet medalowe miejsce  Kacpra Witkowskiego (Gwardia Olsztyn)rozwiały się gdy przegrał pierwszą walkę i odpadł z rywalizacji. Kacper miał pecha  bowiem już na początku potyczki odnowiła mu się kontuzja barku i choć prowadził na punkty nie zdołał utrzymać przewagi.